Cukrovka umí házet pořádné klacky pod nohy. To ale neznamená, že se nemáme pokoušet plnit své sny nebo se pouštět do složitých situací. Neseďte v koutě, naopak zkuste si užívat svůj život a posouvat hranice nemožného. Někdy to prostě nevyjde, ale je lepší to zkusit, než spekulovat co by kdyby.
Na tohle povídání dorazila žena, diabetička Marcela, která toužila pracovat v gastronomii, vyrazila do ciziny na zkušenou, jenže cukrovka se ukázala býti překážkou. Přesto v zahraničí zůstala a žije tam dlouhodobě, což si já osobně nedokážu představit.
Diabetička Marcela a její život v zahraničí a v gastru. Co se dozvíte v této epizodě?
- Proč se Marcela nejdříve styděla za cukrovku? Kdy a proč se to změnilo?
- Jak vypadá život diabetika v zahraničí
- Podle čeho si vybírala, v jaké zemi chce žít
- Jaké jsou rozdíly mezi dánskou a českou diabetologií?
- Jak zvládala patnáctihodinové šichty v restauraci?
Poslouchej Diabetes Podcast v aplikacích:
I letos pokračujeme v pravidelném vydávání Diabetes Podcastu a kombinujeme zajímavé příběhy s praktickými a edukativními epizodami.
Na začátku roku jste si mohli poslechnout povídání tvůrčího tria: moderátor Honza a zvukař Tomáš jsou diabetici 1. typu, editor a mistr zvuku Jakub se jich ptal, jak vypadají jejich životy s cukrovkou.
V únorové epizodě jsme se zaměřili na technologie v léčbě diabetu a zeptali se doktora Michala Krčmy z FN Plzeň, jestli se někdy podaří vyléčit cukrovku.
Hostem březnového dílu byl profesor Zdeněk Šumník, který je přednostou pediatrické kliniky v FN Motol. S ním jsme probírali, jak odhalit, že se jednoho dne u dítěte rozjede cukrovka, co se s ním dá dělat a jakou revoluci způsobil lék známý jako Teplizumab.
V dubnu jsme si povídali s nutriční terapeutkou Monikou Němečkovou o jídle: o alternativách cukru, jak pracovat se sacharidy, tuky nebo vlákninou v potravinách.
Nezapomeňte nás sledovat na sociálních sítích a také šiřte Diabetes Podcast mezi své známé, kamarády a členy rodiny. Díky, že posloucháte!
IG: @hrusovskyjan
FB: @hrusovsky.j
IG: @rawaudio_cz